Broşür Nedir?

Broşür, üzerinde firma ile ilgili bilgi, hizmet tanıtımı veya firma bünyesinde bulunan ürünlerin bulunduğu görsel ile desteklenen ve kuşe kâğıt cinsine basılan bir reklam ürünüdür. Genellikle tanıtım amaçlı kullanılan broşürler, aynı zamanda fuarlarda bulunan stantlarda firmalarca dağıtılabilir. Broşürler dikkat çekici tasarımlar ile tasarlandığında akılda kalıcılığı arttırır. Birçok ebat ve gramaj çeşidi ile ofset olarak basılır. Genellikle 1000 adetlik basımlar üzerine ilerlese de taleplere göre daha az basım gerçekleştiren makinelerde bulunabilir.

Broşür Tasarımı

Broşürler diğer reklam ürünlerine ve araçlarına göre daha az maliyetli ve daha etkili olduğundan oldukça çok tercih edilmektedir. Bu reklam ürünleri firmanızın daha profesyonel görünmesini sağlar.  Bu reklam ürünü sayesinde firmanızın ve ürünlerinizin tanıtımını yapabilir ve ürünlerinizin kullanım amacı hakkında bilgi verebilirsiniz. Broşür tasarımı, ürün veya firmanızın en etkili bir biçimde tanıtılması ve müşteri çekebilmek için oldukça önem arz etmektedir. Firma olarak etkili bir izlenim bırakmak, yapacağınız satışlar ve müşteri çekmek açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle broşür tasarımı yaptıracağınız firmanın isteklerinize ne kadar uyum sağladığı ve sizler için ne gibi çözümler ürettiği dikkate alınmalıdır. Efekt Reklam olarak broşür tasarımlarınızı en dikkat çekici ve etkili şekilde hazırlıyor ve beğenilerinize sunuyoruz.

Broşür Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Broşür tasarımı profesyonellik ve vizyon isteyen, hassasiyet ile hazırlanması gereken bir işlemdir. Kötü tasarıma sahip bir broşür, firmanızın prestiji konusunda olumsuz etkilere sebep olacaktır. Markanızın veya firmanızın bu gibi negatif etkilerden etkilenmesi, ileriye dönük müşteri kaybına yol açabilir ve itibarınızı zedeleyebilir. Profesyonel ve uzman bir duruş ticarette oldukça önem arz etmektedir. Ancak, ihtiyacınıza yönelik hazırlanan ve sizlere en iyi tasarımla sunulan broşürler ticari hamlenizi olumlu yönde etkileyecektir. Ayrıca broşür tasarımında renklerin ve fontların doğru seçilmesi de çok önemlidir. Renklerin ve fontların seçimi hedef kitlenize göre yapılmalı, renklerin ve fontların birbirine uyumlu olması, kolay okunur ve anlaşılır olması gerekir. Tasarımda resimler de çok önemlidir, resimler de yine hedef kitlenize uygun olarak seçilmeli ve resimler de net ve kaliteli olmalıdır. Broşür tasarımında çok fazla metin bulunmamalı, metinler de kısa ve öz olmalı ve hedef kitlenin ilgisini çekmelidir. Broşür tasarımı kolay, anlaşılır ve görsel açıdan etkileyici olmalıdır. Hazırladığınız broşür, firmanızın dış görünüşünü yansıtmaktadır, bu nedenle güzel bir tasarım hazırlamak çok önemlidir.

Broşür tasarımında bütünlük ve uyumlu bir görünüm hedeflenmelidir. Görseller ve yazılar birbirleri ile uyumlu olmalı ve müşteriyi bilgilendirme amaçlı olmalıdır. Okunabilirlik artırmak için müşteriyi sıkmayan bir dil kullanılmalı ve imla kurallarına dikkat edilmelidir. Ayrıca, broşür üzerindeki ögeler birbiri ile rekabet etmemelidir ve öne çıkarılmak istenen yer ilk göze çarpan öğe olmalıdır. Broşür tasarımının doğru ebatlarının kullanılması, broşürlerin profesyonel bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. A4 ya da A5 boyutları gibi standart ölçüler kullanılabilir. Kapak kısmındaki görselin de etkileyici olması önemlidir ve müşterinin ilk dikkatini çekecek görsel seçilmelidir. Broşürler tek sayfalı veya birkaç sayfalık küçük kitapçık şeklinde de olabilir, ancak içeriğin bütünlüklü olması ve dikkat çekici renkli görseller kullanılması gerekmektedir. Yazılar ise müşteriye bilgi veren, akıcı bir dil ile yazılmalıdır ve imla kurallarına uyulmalıdır.

Broşür basımı için kâğıt gramajı, parlaklık, dokusu gibi faktörlere dikkat etmek gerekir. Katlamalı broşürler için kâğıt kalınlığının fazla olmaması, çünkü katlanan bölgelerde kâğıt kırışacak ve görüntü bozulacaktır. Ancak birden fazla sayfadan oluşan broşürler için kalın ve kaliteli kuşe kâğıt kullanılabilir. Kalitesiz kâğıt, tasarımın beklenen etkisini vermeyecektir, bu nedenle kâğıdın kalitesi de tasarım kadar önemlidir.


Efekt Reklam olarak isteklerinize en iyi şekilde cevap veriyor ve memnuniyetinizi kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak için çabalıyoruz. Firmanıza, markanıza ve hedefinize uygun en iyi çözümleri sunarak en iyi verimi almanızı sağlıyoruz. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve hedefiniz doğrultusunda planlamalarınızı yapmak için bizleri 0542 794 44 18 numarası üzerinden arayabilir veya [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

 

 

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?